Stāsts par supervīziju
Šoreiz nestāstīšu definīcijas. Šajā laikā, kad ārā viss ir ziedu plaukumā un tiek novākta raža, es pastāstīšu par supervīziju asociējot ar dārzniecību.
Asociē savu darbu ar savu dārzu. Tas nekas, ka varbūt tev tāda nemaz nav.
Kādu tu to redzi?
Koptu. Katram augam ir atvēlēta savu vieta. Nav nezāļu. Zāliens nopļauts. Viss ir mierā un harmonijā. Visapkārt skaitums un veldze. Tu vari droši, bez pārmetumiem sev un atrunām, savu dārzu parādīt citiem. Tu aicini ciemos. Tev patīk tavs dārzs un tas sagādā tev lielu gandarījumu ...
Tomēr, kā jau dabā, parādās kāda nevēlama nezāle - usne, nātre, balanda, gārsa vai virza. Un tas ir tikai normāli, jo tā ir dabā ierakstīts. Katrs meklē savu vietu. Šīs nezāles asociē ar tām lietām, kas ienāk tavā ikdienas darbā un traucē tev baudīt savu darbu, sava darba augļus. Tie ir neskaidri jautājumi, neskaidras vai nepatīkamas situācijas, konflikti, pārslodze, stress, rutīna, apstājusies attīstība vai arī ir krasas pārmaiņas utt., viss, kas tev traucē. Viss, kas tev liek uztraukties, raizēties, dusmoties, neērti justiem, sagādā sāpes vai vilšanos u.c. , un tu sev saki vai tava būtība kliedz: "Es to negribu!"; " Es mīlu savu darbu, bet..." ; "Es vairs nevaru izturēt!"; "Kur es atrodos un kas vispār notiek!" Vai arī tavs darbs vairs tevi neinteresē un tu esi noguris. Tu gribi kaut ko jaunu, bet nezini ko. Tavs tevis lolotais, skaistais dārzs ir aizaudzis. Tas vairs nav tavs dārzs,bet biezoknis, kur nav vairs vietas skaistiem ziediem, kur neveidojas augļi un tu vairs neaicini nevienu ciemos. Tev vairs nav iedvesmas, nav gandarījuma. Un pat protot apkarot nezāles, tu vairs nevēlies to darīt vai arī nezini ar ko sākt.
Un šajā situācijā var palīdzēt profesionāls dārznieks jeb supervizors. Tu vērsies pie šī speciālista pēc atbalsta un dārznieks tev neatsaka. Dārznieks sniedz tev konsultatīvo atbalstu. Kopā tiek izstaigāts un apskatīts tavs dārzs. Dārznieks uzklausa tavas vēlmes, tavu pieredzi. Viņš drošā un cieņpilnā vidē ar toleranci sadzird tevi, sadzird tavu sacīto, sajūt tavas emocijas, precizē tavas patiesās vēlmes. Un jūs kopā meklējiet risinājumus. Tomēr ievēro! Šis dārznieks tavā vietā neko nedarīs. Visi lēmumi un visas darbības būs tev jāveic pašam. Tev pašam būs jāravē, jāmeklē jauni augi, jāstāda un jārūpējas, lai vecie augi atdzīvotos un jaunie augi iedzīvotos.
Kas tad ir vecie augi? Tās ir visas tavas pagātnes pieredzes situācijas, problēmas vai jautājumi, kuri tev neļauj attīstīties. Tās ir visas jūtas, kas tevi urda no iekšienes un neļauj būt harmonijā un mierā ar sevi. Izskatot, izpētot un iemācoties veikt šo veco augu kopšanas instrukciju, kā arī, parūpējoties, lai nezāles vairs netraucē, tu mācies no savas pieredzes. Tu gūsti atbildes, risinājumus un esi sagatavots nākotnei.
Kas tad ir jaunie augi? Tās ir jauniegūtās zināšanas, redzējums, viedoklis, jaunas vērtības, jaunas prasmes. Tā ir citu pieredze, kuru tu vari dzirdēt nodarbībās esot kopā ar citiem, kam arī ir vajadzīgs dārznieka konsultatīvais atbalsts (grupas vai komandas supervīzija) un vari mācīties no tās.
Bet, lai kaut kas mainītos tavā dārzā un tu iegūtu no sava dārza labsajūtu, tu jau zini, ka jaunās iemaņas, zināšanas un prasmes tev jāizmanto rūpējoties par savu dārzu. Viss ir tikai un vienīgi tavos spēkos, tavās rokās, tavās darbībās. Viss ir atkarīgs no tevis.
Un atceries, ka nezāles jau tāpēc ir nezāles, ka cītīgi mēģinās ieviesties tavā dārzā. Tās ir neatlaidīgas, ar dziļām saknēm. Tāpēc sagatavojies darbam. Tas nav vienas dienas vai pat mēneša darbs, tas ir darbs, kamēr vien tu vēlēsies savu dārzu jeb kamēr tev ilgs tavs darba mūžs. Tas ir cikls, tas ir process visa tava darba mūža garumā.
Ko tu no tā visa iegūsi? Tavs dārzs tevi priecēs ar savu skaistumu un sajūtām. Tu ar prieku dosies uz savu dārzu un nezāles vairs tevi netraucēs, tās tiks savlaicīgi izrautas. Tu iemācīsies tās izmantot savā labā, jo arī tām ir ārstnieciskās īpašības. Ciemiņi novērtēs tavu darbu un leposies, pat sekos tavās pēdās. Augi tev pateiks paldies, sniedzot savus augļus. Jeb tev patiks tavs darbs, tu gūsi baudu un labsajūtu to veicot. Tavs darbs būs tavs hobijs. Tavi klienti tev sniegs vislabāko novērtējumu un ieteiks tavu darbu citiem. Katru jaunu situāciju, problēmu vai jautājumu tu uztversi kā mācību un tevi vēl vairāk stimulēs ieguldīt vairāk resursus sevī un savā darbā. Un tu teiksi: "Kā man patīk!" "Es mīlu savu darbu!" Un šajā sacītajā vairs nebūs vietas "..., bet..".
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.